Прості тонкі олівці, якими кожен з нас користувався в школі, – це і є графітні олівці для малювання про які далі йдеться. Графіт не тільки використовують для створення креслень, схем і таблиць. Графітні олівці для малювання – це найкращий інструмент для створення ескізів. В руках художника вони перетворюються в професійний засіб створення художнього образу.
Всередині оболонки будь-якого олівця знаходиться так зване ядро. Ядра в такому виробі складаються з 2 компонентів: графіту і глини. Деякі виробники можуть додавати й інші інгредієнти, наприклад, віск і полімери. Властивості готового грифеля залежать від співвідношення цих речовин: чим більше в складі глини, тим він буде твердіший, але світліший, чим більш графітовий компонент, тим більш лінія стане темною.
Графітові олівці розрізняються за ступенем твердості. Різні виробники дають їм різні позначення. Поруч з буквою зазвичай пишеться число, що позначає ступінь вираженості властивості. У європейських виробників своє маркування:
Американці, німецький виробник FaberCastell, чеський виробник KOH-I-NOOR ступінь твердості вказують тільки цифрами: від 1 і вище. Для креслення зазвичай обирають твердо-м'які графітні олівці. Для малювання кращий варіант – м'який графітний олівець. Чим м'якший графіт, тим насиченіший його колір. Тверді грифелі на папері залишають лише легкі штрихи сірого відтінку, а м'які малюють густо-насичені чорні лінії.
Крім цього, графітні художні олівці для малювання виробляються з різними формами корпусів: з трикутною, з шестикутною, з круглою. Можна зустріти в продажу в Києві цікаві гнучкі вироби: особливо практичної значущості така властивість не має, але виглядають вони цікаво.
Для школи, інституту, роботи вистачить двох-трьох штук м'яких або твердо-м'яких грифелей. Але для малювання потрібен набір. Найпопулярніший варіант для малюнка і для креслення – HB. Він не надто м'який і не дуже твердий. Для вирішення повсякденних завдань, підходять графітові олівці для малювання від 2H до 2B. Вони залишають темну чітку лінію і не дряпають аркуша.
Для начерків схем, які згодом будуть обводитися ручкою, доведеться купити більш тверді: від 2H і нижче грифелі. Лінії від них дуже точні. Графітові олівці для малювання від 2B до 6B відмінно підходять для штрихування, тонування, вільного начерку. Для технічних креслень/схем потрібно вибирати кілька штук з різним маркуванням або комплект.
В нашому інтернет-магазині VV.ua пропонуються набори грифелей різної жорсткості в Україні. Ви можете взяти набір або самостійно підібрати комплект з олівців, необхідних ступенів твердості, які продаються окремо. Вартість професійних художніх матеріалів завжди буде вище, ніж ціна канцелярії для школи. Однак ця різниця обґрунтована високою якістю виробів.